Baletní koncert v Severočeském divadle

Žáci tanečního oboru, kterým raději říkám „moji umělci“, se sešli v pátek 20.12.2013 ve 14 hodin, aby se připravili na zkoušku před večerním baletním koncertem, tentokrát s podtitulem „…jsme tu zas“.Kostýmy, tašky plné líčidel, sponek, řízků a čokolád a nervózní rodiče – tak vypadal příchod do šaten. Nalíčit, rozcvičit a rychle na zkoušku! „Hlídací maminky“ měly v šatnách nejmenších umělců plné ruce práce, ostatní už zvládli všechno sami. Až na pár maličkostí proběhla odpolední zkouška bez problémů a v klidu. Zapomenuté piškoty a sukýnky se podařilo nahradit. Jak se blížila 19. hodina a s ní začátek koncertu, rostla tréma malých i velkých umělců a snad nejvíc nervózní byli naši tančící rodiče – andělé.
Stejně jako při ostatních vánočních koncertech, první částí programu byly koledy, které zahájila sólistka baletu Severočeského divadla Natalia Vasina s Janem Vozábem a za nimi se vyhrnuly děti všech ročníků. Přes tanec sourozenců, hosty – Elišku Rufertovou z Hradce Králové, Vlaďku Slavík – Podhornou (sólistku baletu Severočeského divadla), Janičku Pokornou z DDM, sóla malých i velkých, se program posunul k našim stálicím Kláře  Skřivanové a Adéle Holasové v doprovodu J. Vozába. S radostí jsme uvítali také sólistku baletu Severočeského divadla Ritu Pleškovou, která zatančila slavnou „Umírající labuť“. V závěru koncertu rozbouřili hlediště divadla rodiče – andělé.
Nezáleží na tom, jestli na jevišti tančili ti nejmenší nebo starší a zkušenější, sólisté baletu nebo rodiče, kteří chtěli udělat radost svým dětem i nám ostatním. Všichni obětovali spoustu času přípravě jednotlivých čísel a výsledek stál za to.Ať jsou malí nebo velcí – jsou nejlepší!
Dáša Veselinovičová učitelka tanečního oboru

foto Felix Lauda