Základní umělecká škola Neštěmice otevírá od nového školního roku 2014/2015 jako první ZUŠ v kraji také varhanní oddělení.

Vyučujícím bude Mgr. Václav Urban a výuka bude probíhat na skutečných píšťalových varhanách v kostele Nanebevzetí Panny Marie, tedy v hlavním ústeckém kostele, známým v Ústí nad Labem jako „Kostel se šikmou věží“ vedle obchodního centra Fórum. Přihlásit se mohou již nyní žáci starší osmi let nejlépe po předešlé přípravě v klavíru, případně i na jiných klávesových nástrojích. Úplní začátečníci se mohou přihlásit do přípravného oddělení, jehož výuka bude probíhat v prostorách ZUŠ nejprve s elektronickým nástrojem. Žáci budou mít možnost své hudební dovednosti rozvíjet nejen jako sóloví hráči, ale také jako improvizátoři a korepetitoři, mohou doprovázet zpěv i jiné hudební nástroje. Mohou se seznámit s hudbou různých stylových období a také se hrou liturgických písní. Do výuky je možné začlenit také repertoár duchovních skladeb interpretovaných při bohoslužbách, a to dle zájmu a profilace žáka. Přihlásit se můžete zde nebo přímo ve škole.

Rubriky: Nezařazené |