Baletní mládí

18.10.2014 jsme se po krátké odmlce rozjeli do Prahy na soutěž. Koná se každý rok na podzim v Kongresovém centru hotelu Olšanka v Praze na Žižkově. Její název „Baletní mládí“  přesně odpovídá tomu, co uvidíte, když vejdete dovnitř. Běhá tu spousta baletních „miminek“ , která mávají rukama, skáčou a točí se pod laskavým dohledem svých chův, což jsou maminky a paní učitelky (v našem případě i tatínkové). Je to trochu jako když se vám z krabičky rozběhnou cvrčci. Jsou rychlí a stále něco melou…
V předchozích letech soutěž začínala ve 13 hodin a končila kolem 21. hodiny. Letos to bylo jinak. Už kategorii I.A museli organizátoři rozdělit pro velký počet přihlášených na dvě skupiny. Vznikla tak kategorie O.A – nejmladší soutěžící. A v této kategorii jsme se ocitli i my. Tedy přesně řečeno – naše Daniela Slížová.  Další naše umělkyně – Dana Veselá – soutěžila v kategorii II.A, kde bylo 40 čísel! Letošní začátek soutěže byl stanoven na 10,30 hod. A protože člověk míní a technika občas mění, začali jsme s hodinovým zpožděním. Ale minuta sem, minuta tam - všichni soutěžící statečně bojovali.   Musím říct, že v nižších kategoriích byla letos spousta velkých talentů. Držím palce, aby jim chuť do tance vydržela.
A naše výsledky? Na první účast v soutěži báječné! Holčičky se vůbec neztratily a udělaly nám velkou radost.

Daniela Slížová – kategorie O.A (sólisté),
8. místo, 126 bodů (celkem bylo 18 čísel, nejvyšší počet bodů 188, nejnižší 72)

Dana Veselá – kategorie II.A (sólisté),
20. místo, 111 bodů (Celkem 40 čísel, nejvyšší počet bodů 176, nejnižší 63)

Jsem na holčičky moc pyšná! Tančily opravdu, jak nejlépe mohly. Bylo vidět, jak se snaží. A co je důležité, nejen tančily, ale i herecky byly skvělé. A to je pro naši práci na jevišti velmi důležité. Po vyhlášení vítězů v 18 hodin jsme se všichni sbalili a vyrazili zpět do Ústí. V té době probíhala soutěž dalších kategorií a předpokládaný konec byl naplánován ve 23 hodin. Byl to namáhavý den pro soutěžící, jejich doprovod i pro porotu, která musela být ve střehu a ohodnotit všechna čísla, která byla přihlášena. A to nebyl jednoduchý úkol.
Odtančili jsme, snědli všechny řízky, podívali jsme se, jak se tančí jinde a teď nezbývá, než Pokračovat…Tak hodně štěstí!

Dáša Veselinovičová, učitelka baletu


Rubriky: Aktuality |

Komentáře nejsou povoleny.