Velikonoční koncert v Povrlech

Ve čtvrtek 9. dubna 2015 v podvečer se zaplnil kostel v Povrlech. To místní pobočka naší ZUŠ připravila pod vedením vedoucí učitelky Ivana Ašenbrenerové PhD velikonoční koncert. Na začátku se představil pěvecký sbor CONCERTO ukázkami ze svého klasického repertoáru. V programu se pak vystřídali další účinkující. Jako host vystoupila vynikající vibrafonistka Iveta Cendrová, studentka UJEP a podala velice profesionální výkon  za doprovodu prof. Václava Krahulíka. Milé a bezprostřední vystoupení patřilo pěveckému sboru žáků Základní školy v Povrlech. Pod vedením p. uč. Ivony Hamplové zazpíval několik hezkých písniček. Již tradičně tu zazářilo i místní vokální seskupení GAGA Voice, které zaujalo všechny posluchače svým nápaditým a zajímavě zpracovaným programem. Na závěr  všichni účinkující spolu strhujícím způsobem zazpívali lidovou píseň Tancuj, tancuj, vykrúcaj, čímž u pozorného a vnímavého  publika vyvolali nadšení a velký potlesk. Na závěr poděkoval všem  účinkujícím místostarosta pan Dalibor Pavlát. Tento koncert byl skvělou ukázkou toho, jak se dá i v místních podmínkách uspořádat pro veřejnost  velice zajímavý a kvalitní program.

Jan Beneš