Májové radosti pěveckého sborečku Krtečci

V květnu měl pěvecký sboreček "Krtečci"velmi napilno, neboť po pečlivém sborovém soustředění odstartovala řada koncertů a pěveckých vystoupení. Ve spolupráci p. uč. Votavové a Šťástkové uspořádali děti koncert pro obyvatele Domova pro seniory v Krásném Březně. Svými písněmi vzbudily příjemnou jarní náladu. V následném koncertě v Národním domě spojili své umělecké síly s žáky střekovské pobočky a obohatili jejich program. Nechyběl ani pravidelný a žáky očekávaný hudební koncert pro družiny Základní školy Nová ul. Zazněly tu živé a veselé písničky s Orffovými nástroji a pohybovým ztvárněním, do kterého se zapojilo i naše milé, malé publikum. Vrcholem byl Závěrečný koncert pěveckého sboru na Zámku v Trmicích, který byl věnován především rodičům. Děti si připravily dvě části koncertu. Nejprve zazněly lidové i umělé písně a spirituály. Ve druhé části pak byla uvedena v podání žáků malá hudební opera Z. Svěráka a J. Uhlíře "Červená Karkulka". Dětem patří velká chvála za zvládnutí všech koncertů a  rodičům děkujeme za dobrovolné příspěvky z nichž pohostíme a odměníme děti na závěrečných besídkách.
Přejeme krásné prázdniny a nádherné léto.

Mgr Petra Votavová.