Festival Frederyka Chopina v Mariánských Lázních

Ve dnech 10. – 23. 8. 2015 proběhl v Mariánských Lázních již 56. ročník Mezinárodního festivalu Fryderyka Chopina, který patří mezi pět nejstarších  hudebních festivalů v Evropě. Jeho nedílnou součástí je také klavírn soutěže F. Chopina.

Mezinárodního festivalu Fryderyka Chopina se pravidelně účastní špičkoví pianisté od nás i ze zahraničí.  Program nabídl širokou škálu koncertů a i letos Česká televize a ČT4 vysílala festivalové koncerty v přímém přenosu.

Mezi priority Společnosti F. Chopina, jež festival pořádá, patří mimořádná podpora a péče o mladé talenty klavírního umění. Je proto velkým úspěchem, že k účinkování na této prestižní akci byl na základě vynikajících úspěchů (v letošním roce 1. cena na soutěži Prague Junior Note v Praze a 1. cena na mezinárodní klavírní soutěži Neapol- Ischia v Itálii) pozván Roman Frič – žák Základní umělecké školy v Neštěmicích. Jeho hra se setkala s velkým ohlasem jak u odborné tak i široké veřejnosti.

Roman Frič