Adventní koncerty pěveckého sborečku Krtečci

Letošní předvánoční období bylo pro děti zpestřené hned dvěma netradičními koncerty. Po pilném nacvičování a sborovém soustředění nás čekal Vánoční koncert při slavnostním rozsvícení vánočního stromečku v parku u naší umělecké školy v Neštěmicích. I přes velkou nepřízeň počasí dětí odzpívaly s úsměvem své připravené vánoční písně a koledy a velkou odměnou pro všechny byl bohatý ohňostroj a dárkové balíčky v podobě čokolád a pohádkové láhve na pití. Další rozsvícení vánočního stromečku nás čekalo ve Střekovském parku. Pro děti bylo připraveno občerstvení a po posílení sladkými vánočkami a ovocného čaje jsme odzpívali naše klasické i populární vánoční písně a koledy, za které děti obdržely nejen obrovský potlesk, ale i velké dárkové koše plné ovoce a sladkostí, ze kterých měly obrovskou radost. Velkým koncertem pro všechny byl již tradiční Vánoční koncert na zámku v Trmicích, který jsme však pojali netradičně a připravili jsme pro rodiče společně s žáky smyčcového oddělení velký Vánoční příběh z Betléma. Poslední koncerty byly věnované dětem z družin ZŠ a MŠ  Střekov, Nová ul.  a MŠ Písnička  Neštěmice. Krtečci všechny koncerty zvládli s velkým nadšením a úsměvem, za což si vysloužili nejen velký obdiv, ale také bohatou nadílku a za vybrané vstupné také sladkou vánoční besídku a dárkové balíčky.
Mgr. Petra Votavová