Úspěšní učitelé = úspěšní žáci

Ve druhém lednovém týdnu proběhly na teplické konzervatoři náročné přijímací zkoušky. Žáci - letošní absolventi naší školy se tohoto náročného klání zhostili s mimořádným úspěchem. Renata Fričová a Hana Mézlová z klavírní třídy  paní učitelky Renaty Fričové, Eliška Lundáková z hobojové třídy pana učitele Tomáše Halamy Bc. a Jan Štěpka z klavírní třídy pana učitele Romana Friče Ph.D. vzbudili u zkušební komise mimořádné uznání a proto také obdrželi v hodnocení nejvyšší počet bodů. Držme jim palce, ať si tak skvěle vedou  i v následujícím studiu na Konzervatoři v Teplicích a poděkujme jejich učitelům za velmi dobrou pedagogickou práci.

Paní učitelka Renata Fričová je absolventkou Konzervatoře v Teplicích. Na naší škole působí od roku 2002. Se svými žáky se pravidelně zúčastňuje mnoha celostátních i mezinárodních soutěží. V roce 2007, 2012 a 2015 získala na národní soutěž Prague junior note cenu za vynikající pedagogickou práci, v letech 2008 a 2009 Čestné uznání za mimořádně úspěšnou přípravu žáků a Cenu poroty za pedagogickou práci. V roce 2010 byla Ministerstvem školství oceněna jako nejlepší pedagog ČR na mezinárodní soutěži Virtuosi per musica di pianoforte. V roce 2008 a 2011 na stejné soutěži obdržela ceny za mimořádně úspěšnou přípravu žáků. V roce 2011  získala cenu za nejlepší přípravu žáku na mezinárodní soutěži Amadeus a v témže roce  připravila skupinu žáků na mezinárodní soutěž do Itálie, kde všichni obhájili první místa a dva z nich se stali absolutními vítězi. V roce 2014 získala certifikát nejlepšího pedagoga na mezinárodní soutěži Young Academia Award v Římě.

Pan učitel Tomáš Halama Bc. absolvent Konzervatoře v Teplicích je členem orchestru Severočeského divadla opery a baletu v Ústí nad Labem. Vedle svého zaměstnání působí na naší škole od roku 1989 jako učitel hry na zobcovou flétnu a hoboj. Po celou dobu své pedagogické činnosti vykazuje průběžně mimořádně dobré výsledky. Zajímavostí je, že přes malý počet  žáků vzešlo z jeho třídy postupně několik hobojistů z nichž všichni pokračovali v dalším studiu s profesionálním zaměřením. Není bez zajímavosti, že hráčů na poměrně vzácný hudební nástroj jako je hoboj je obecně velmi málo. Přesto jich v porovnání s ostatními i velkými ZUŠ v republice naše škola vychovala relativně hodně:
Martin Beneš  absolvent JAMU Brno
Markéta Halamová  absolventka  HAMU Praha
Jana Bališová absolventka konzervatoře Praha
Tomáš Nýdr absolventka konzervatoře Teplice
Veronika Güttnerová studující konzervatoře Praha
Eliška Lundáková studující konzervatoře Teplice

Pan učitel Doc. MgA Roman Frič, Ph.D absolvovent AMU v Praze u prof. I. Klánského. Na naší škole působí od roku 2005.  Zúčastnil se klavírních soutěží – 1. cena na soutěži L. van Beethovena v Hradci nad Moravicí, Prémie Českého hudebního fondu za nejlepší provedení soudobé české skladby, 1. cena na klavírní soutěži F. Chopina v Mariánských Lázních s následným recitálem ve Varšavě, 1. cena na mezinárodní klavírní soutěži v Annemasse Gaillard ve Francii. Natočil CD se skladbami F. Liszta a M. I. Balakireva. Absolvoval více než 600 klavírních recitálů a sólových vystoupení. Obdržel Cenu rektora UJEP za uměleckou činnost. Vedl řadu klavírních seminářů pro pedagogy ZUŠ a konzervatoří, lektor mezinárodních klavírních kurzů. Jeho žáci získali přední ocenění na soutěžích u nás i v zahraničí (Celostátní soutěže ZUŠ, Prague junior note, Karlovarská růžička, mezinárodní klavírní soutěže Amadeus, Virtuosi per musica di pianoforte, Neapol-Ischia). Kromě působení na ZUŠ v Neštěmicích, vyučuje hlavní hře na klavír na Konzervatoři v Teplicích. Jeho snahou je umožnit talentovaným žákům další vzdělávání na střední škole.

Rubriky: Aktuality |

Komentáře nejsou povoleny.