Mezinárodní soutěž La Sophia

Mezinárodní projekt Talent La Sophia je největším a stěžejním mezinárodním projektem obecně prospěšné společnosti La Sophia, který má svou tradici a velkou úspěšnost. V roce 2016 se uskutečnil již VIII. ročník. Ze všech  výběrových kol postoupilo cca 30 nejtalentovanějších dětí z oblasti hudby do finálního kola. Galakoncert Talent La Sophia a  finálový večer s předáváním diplomů a věcných cen se konal v Kongresovém sále hotelu Ambassador v Praze 3. 10. 2016. Celý večer byl komponován jako koncert všech finalistů, za doprovodu profesionálního orchestru a účastí poroty.
Naše škola vyslala do této soutěže třináctiletého Martina Baloga, který se hodlá v příštím školním roce připravovat ke studiu na konzervatoři.  Jeho výkon patřil v soutěži mezi nejlepší a získal „Cenu poroty“.  Blahopřejeme!!
Hlavním cílem La Sophia o.p.s. je vyhledávání hudebně či sportovně talentovaných dětí z dětských domovů či sociálně znevýhodněných rodin pomocí mezinárodního projektu Talent La Sophia (v oblasti hudby vyhledává děti ve věku 8 – 18 let). Následně je podporováno jejich vzdělání na základních uměleckých školách či konzervatořích v celé České republice a na Slovensku.
Všechny děti, které do této doby postoupily do projektu Talent La Sophia, studují na ZUŠ či konzervatořích a aktivně se zúčastňují reprezentačních projektů týkajících se nejen La Sophia o.p.s. Do tohoto projektu se od jeho vzniku zapojilo již stovky dětí z celé ČR a SK. Studijní průměr dětí nesmí překročit hranici 2,0.
Hlavními ambasadory projektu Talent La Sophia jsou za oblast hudby  např. Michal David, Bára Basiková, Josef Vojtek, Janek Ledecký, Petr Malásek, Oskar Rózsa, Radek Balaš – muzikálový režisér, Jana Balašová – profesorka Pražské konzervatoře,Viktor Preiss  atd..