ZUŠ Neštěmice opět zazářila v celostátním měřítku!

Čtyři mladí klavíristé ze Základní umělecké školy v  Neštěmicích se zúčastnili ve dnech 22.4 – 23.4 2017 celostátní klavírní soutěže základních uměleckých škol, kterou každé tři roky vypisuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Soutěžního klání se zúčastnilo 148 klavíristů a konkurence byla velmi vysoká. Tato významná událost vyvrcholila v Praze ve dnech 20. - 23. dubna. Pod vedením paní učitelky Renaty Fričové dosáhli vynikajících výsledků. Anna Kuželková (9 let) a její bratr Vladimír Kuželka (9 let) soutěžili v 1. kategorii a získali krásná ocenění – Anička obsadila 3. příčku a Vladimír vyhrál 1.cenu. Tím však úspěchy Neštěmic nekončí! V 9. kategorii se soutěže zúčastnila také Eva Strejcová (17 let), která získala Čestné uznání 1. stupně a Roman Frič v této kategorii obsadil 1. cenu. Díky těmto výsledkům získala pedagožka Renata Fričová Ocenění poroty za vynikající přípravu žáků.

Do ústředního kola však byla cesta dlouhá. Všichni čtyři žáci museli své kvality prokázat  ve třech kolech, jejichž náročnost postupně gradovala. Pro ty starší to nebylo poprvé. Eva se národního kola zúčastnila třikrát a vždy se stala laureátkou soutěže.  Roman Frič se ústředního kola zúčastnil dokonce čtyřikrát a přinesl vždy jen 1. cenu !! Je to jistě úctyhodný výkon a on sám doufá, že má za sebe již nadějného nástupce ve Vládimíru Kuželkovi.

Soutěži předcházela řada veřejných i interních koncertů. Naše umělce jsme mohli vidět například v Státním zámku ve Velkém Březně nebo na přípravných koncertech ve spolupráci s Teplickou konzervatoří. Tento rok se však soutěže MŠMT účastnili naposledy – Roman i Eva byli přijati na Konzervatoř v Teplicích, kde od září začínají studovat. Pomyslnou štafetu tedy již bude přebírat mladší generace talentovaných klavíristů.