A máme to za sebou!

Tři měsíce práce, potu, puchýřů, domlouvání a odmlouvání, odjezdů na školy v přírodě, vyvrknutých kotníků, namožených a natržených svalů, šití kostýmů, spánkového deficitu, nahánění hostů na zkoušky a jiné bohulibé činnosti nás přivedlo v tu správnou květnovou sobotu na správné místo...
20. května 2017 se vyklubalo představení "Baletní koncert aneb Kdo si hraje, nezlobí ".  V mnoha věcech byl koncert jiný než ty předchozí. Máme víc malých umělců a podle toho se také musí stavět celá režie a choreografie. Je to náročnější práce, ale múzy jsou s námi (o našem nadšení nemluvě). Nové maminky na hlídání čelily mnohohlasému: "Můžu jít čůrat?" a "Můžu se napít?" atd. A protože jsou statečné - v baletu to ani jinak nejde - bez mrknutí oka odpovídaly, převlékaly, česaly... Stejná je vždycky nervozita a očekávání  před koncertem a radost i únava na konci představení. Všichni byli báječní, odtančili a odehráli příběh z hračkářství i z muzea. Jsem ráda, že nám rostou nejen nové tanečnice (samozřejmě i tanečníci), ale také herečky a herci! Krásným příkladem je Nela Šantorová, která byla skvělou partnerkou Honzíku Fuchsovi. Vytvořili spolu báječnou dvojici prodavačů v hračkářství. Není jednoduché držet krok s komikem a improvizátorem jako je Honzík. Zatím jsme měli spolehlivou hereckou dvojici Fuchs x Vozáb (ještě pár let a Jeník Vozáb bude naší legendou a rekvizitou...) a teď nám rostou další. Je to dobře. Balet není jen o tancování, ale především o hraní divadla. Ať tanečního nebo mluveného. A věřte, že pro tanečníka není vůbec jednoduché na jevišti mluvit! Z některých byste slovo nedostali za žádnou cenu. Všichni byli zase o kousek lepší než minule. Děti i naši tančící rodiče. Myslím, že spousta z nich se ve svých rolích našla.
Dnešní řádky píšu 16.června. Je to den všední, pátek a všichni se těší na víkend. V něčem je ale tento den výjimečný. Dnes dopoledne se provdala na zámku ve Velkém Březně naše bývalá žačka Lucka Váňová. Ráda bych touto cestou ještě jednou Lucce a jejímu manželovi Tomášovi popřála za nás všechny hodně štěstí! Jak řekl pan oddávající: "Berte život s humorem!" A pokud by vám někdy humor docházel, přijďte do baletu, tam je ho vždycky dost! Čekají nás zasloužené prázdniny, tak si je všichni užijte a v září nashledanou!
Dáša Veselinovičová